Živé vysielanie IT Čajovňe o vývoji hier.

Téma čajovne:  „ Z Košíc k miliónom hráčov po celom svete“ – O vývoji hier pre PC, Nintendo, Playstation, XBOX a iné v Košiciach.

Slovensko je síce malá krajina, ale je plná tvorivých ľudí, ktorí pracovali s najväčšími a najúspešnejšími hernými spoločnosťami na tituloch ako Assassins Creed, League of Legends a iných. V súčasnosti na slovenských hrách pracujú stovky ľudí a hrajú ich milióny hráčov po celom svete. O vývoji hier na Slovensku a najmä o vývoji hier v spoločnosti Games Farm, ktorá patrí k najstarším vývojovým štúdiám na Slovensku, porozpráva jeden z najskúsenejších slovenských herných tvorcov – Peter Nagy, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti, ktorého hry hrali milióny hráčov vo všetkých regiónoch sveta od Japonska až po Severnú Ameriku.

V rámci prednášok (IT čajovní) chceme poskytovať priestor prednášajúcim k tomu, aby ukázali dôležitosť jednotlivých prírodovedných a odborných predmetov a ich previazanie na IT a potrebu akejsi všeobecnej rozhľadenosti v jednotlivých disciplínach a jej význam pri budúcom štúdiu.

Záznam zo živého vysielania podujatia je dostupný v archíve NTI